Kişiye Özel Tabanlık

Ayak, her adımda zemine temas ettiğinde aldığı bilgileri beynimize aktaran muhteşem bir sinir ağına sahiptir.

Günümüzde insan nüfusunun yalnızca yüzde 40’ının ayak tabanına doğru yük aktarımı yaptığı gözlenmiştir.

Yıllar geçtikçe artan kilolar, hareketsizlik, ayak sağlığına uygun olmayan ayakkabı kullanımı gibi risk faktörleri ve var olabilen ufak tefek problemlerin ihmal edilmesi ayak yapısını bozmaktadır.

 

Postür analizi

Özellikle içe veya dışa basma gibi yanlış basma problemleri sadece ayak sağlığını bozmakla kalmayıp zincir reaksiyon oluşturarak tüm bedenin duruşunu, dengesini de değiştirip zamanla ayak bileği, dizler, kalça ve bel ile sırt ve boyun bölgesinde de rahatsızlıklara sebep oluyor.

Bu rahatsızlıkların önüne geçilebilmesi için kişiye postür ve yürüyüş analizi yapıldıktan sonra bu verilere göre omurga farkındalık eğitimi verilmesi ve kişiye özel tabanlıklar yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı bir ayak yapısı

Bu tabanlıklar kişinin ayağında var olan yapısal sorunun oluşturduğu yorgunluk, topuk ağrısı, diz ağrısı gibi şikayetlerin giderilmesine yardım eder.

Kişiye özel tabanlıklar ayak ve ayak bileği hastalıklarının tedavisinde ve uzun süre ayakta kalan veya sportif faaliyetleri bulunan kişilerin günlük yaşam konforlarını sağlamakta önemli bir yere sahiptir.

Siz de yürüyüş analizinizi ve Footbalance teknolojisiyle size özel tabanlığınızı yaptırarak sağlıklı bir ayak yapısına sahip olmak istiyorsanız en yakın zamanda Fiziform’a bekliyoruz.